Implantoprotetyka

Implantoprotetyka, jak sama nazwa wskazuje, łączy w sobie implantologię i protetykę. To stosunkowo nowa dziedzina stomatologii, która oferuje najdoskonalsze jak dotąd rozwiązania w zakresie uzupełniania braków zębowych. Zarówno w przypadku braku jednego zęba, kilku sąsiadujących zębów, a nawet w sytuacji bezzębia. W zakres leczenia implantoprotetycznego wchodzą zatem zabieg wszczepienia implantu oraz odbudowy protetycznej zęba na implancie.

implantoprotetyka

Co to jest implantoprotetyka?

Implantoprotetyka skupia się na nowych rozwiązaniach w stomatologii – uzupełnieniach protetycznych mocowanych na implantach. Implanty stomatologiczne są bardzo trwałe, funkcjonalne i bezpieczne dla organizmu człowieka. Stanowią doskonałą podstawę dla pracy protetycznej. Mogą być wykorzystane zarówno w potrzebie odbudowy pojedynczej korony protetycznej, ale także mostu protetycznego. Co więcej, na implantach może być umieszczana nawet proteza całkowita.

Taka odbudowa protetyczna daje bardzo estetyczny efekt, komfort, poczucie posiadania własnych zębów i naturalnie piękny uśmiech. Nawet całe protezy mocowane na implantach do najbardziej stabilne i wygodne rozwiązanie dla osób, które utraciły wszystkie zęby. Pozwala odzyskać utraconą swobodę oraz polepszenie zaburzonej poprzez utratę zębów funkcji narządu żucia.

Jak odbywa się wszczepienie implantu?

Implantoprotetyka oferuje leczenie złożone z kilku etapów:

  • konsultacja implantologiczna i diagnostyka – do przygotowania planu leczenia oraz samego zabiegu implantologicznego korzystamy z innowacyjnego programu DTX, poza tym korzystamy z komputerowego planowania uśmiechu – programu Smile Cloud, za pomocą którego możemy przedstawić pacjentowi wizualizację jego przyszłego uśmiechu oraz zaplanować odbudowę protetyczną,
  • zabieg wszczepienia implantu – korzystamy z systemu implantologicznego Nobel Biocare, który na swoje implanty daje dożywotnią gwarancję na całym świecie, zabieg jest bezbolesny, ponieważ stosujemy znieczulenie miejscowe,
  • przerwa trwająca od 3 do 6 miesięcy – czas osteointegracji, czy łączenia się tytanowego implantu z kością,
  • umieszczenie pracy protetycznej na implancie/ implantach – na nasze uzupełnienia dajemy 5 lat gwarancji.

Odbudowy protetyczne na implantach – czy warto się zdecydować?

Leczenie implantoprotetyczne jest obecnie najbardziej funkcjonalnym i estetycznym rozwiązaniem dedykowanym każdej osobie, która z różnych powodów posiada braki zębowe. To szczególnie korzystna metoda dla osób, które nie tolerują protez konwencjonalnych. Może się wydawać, że osadzenie protezy całkowitej jest bardzo czasochłonnym i skomplikowanym zabiegiem.

Współczesna stomatologia znalazła na to sposób! Innowacyjna procedurę All-on-4, czyli technikę osadzania 4 implantów zębowych Nobel Biocare w odpowiednim miejscu w szczęce lub żuchwie. Pacjent może uzyskać rekonstrukcję uśmiechu w jeden dzień i to bez potrzeby przeszczepu kości.

Odbudowa protetyczna na implantach to rozwiązanie polecane także osobom, które utraciły pojedynczy ząb lub kilka sąsiadujących zębów. W każdym przypadku zapewnia funkcjonalność porównywalną do posiadania naturalnych zębów oraz poprawia wymowę i mechanikę narządu żucia. Przede wszystkim to duży komfort psychiczny – tak trwały, estetyczny i wygodny sposób mocowania uzupełnień protetycznych dodaje pewności siebie.

Zadowoleni pacjenci

Zaufanie naszych Pacjentów to owoc naszej ponad 20-letniej pracy. Sprawdź, dlaczego wybierają nasz gabinet.

Nasi partnerzy

Po prostu tomalik stomatologia!

Skontaktuj się z nami!

Adres:
Grodków, woj. opolskie
ul. Słowackiego 5
kod pocztowy: 49-200

Godziny otwarcia:
poniedziałek: 10:00 - 17:00
wtorek: 10:00 - 14:00
środa: 12:00 - 17:00
czwartek: 10:00 - 18:00
Piątek: 09:00 - 13:00
sobota, niedziela: ZAMKNIĘTE

Telefony:
Podstawowa Opieka Zdrowotna:
77 415 ...[zobacz]77 415 54 27

Stomatologia:
77 415 ...[zobacz]77 415 35 02 / 608 626 ...[zobacz]608 626 767

Adresy email:
Podstawowa Opieka Zdrowotna:
biuro@san-med.com.pl

Stomatologia:
stomatologia@san-med.com.pl

Zapraszamy do umówienia wizyty w naszym gabinecie. Wypełnij formularz i skontaktujemy się z Tobą.